NOTATKI Z WALNEGO ZEBRANIA PSAA 17.03.2017

W dniu 17 marca 2017, w Instytucie Lotnictwa odbyło się Walne Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Aeronautyki i Astronautyki.  Zebranie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy, na spotkaniu został wybrany nowy Zarząd PSAA oraz skład Komisji Rewizyjnej. Przez ostatnie 2 lata funkcję Prezesa Stowarzyszenia pełnił Dyrektor Naczelny Instytutu Lotnictwa, Prof. Witold Wiśniowski. Nowym Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Aeronautyki i Astronautyki, wybranym na kadencję 2017-2018, został Pan Paweł Stężycki, Dyrektor Engineering Design Center, Instytut Lotnictwa.

Pozostali członkowie Zarządu PSAA wybrani na lata 2017-2018 to Prof. Mirosław Rodzewicz (PW) – Wiceprezes, Prof. Jacek Szumbarski (PW) – Skarbnik, Prof. Andrzej Żyluk (ITWL) – Sekretarz oraz Prof. Zdobysław Goraj (PW/ILOT) – Koordynator ds. kontaktów z zagranicą.

Zebranie Walne rozpoczęło się od powitania zebranych oraz sprawozdania Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej z działalności PSAA w roku 2016/2017 oraz sprawozdania finansowego za ostatni rok. Powołano Komisję Skrutacyjną oraz Komisję Wniosków i Uchwał.

W trakcie spotkania przyjęto następujące uchwały:

1. Uchwałę o przyjęciu sprawozdania Zarządu.
  2. Uchwałę o przyjęciu sprawozdania finansowego.
  3. Uchwałę o udzieleniu absolutorium dla Zarządu.
  4. Uchwałę o zatwierdzeniu Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej w składzie:

Zarząd:

• Paweł Stężycki – Prezes Stowarzyszenia,
  • Mirosław Rodzewicz – Wiceprezes
  • Jacek Szumbarski – Skarbnik,
  • Andrzej Żyluk – Sekretarz,
  • Zdobysław Goraj – Koordynator ds. kontaktów z zagranicą

Komisja rewizyjna:

• Aleksander Olejnik – Przewodniczący
  • Witold Wiśniowski – członek
  • Jacek Rokicki – członek
  1. Uchwałę o przyjęciu sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
  2. Uchwałę o przyznaniu członkostwa honorowego PSAA dla profesorów Mike’a Benzakein’a z Ohio State Univeristy i Ray’a Whitforda z Cranfield University.

Poinformowano też, za jakie zasługi zostało przyznane honorowe członkostwo PSAA dwóm profesorom z zagranicznych uczelni – Profesorowi Mike Benzakein z Ohio State University za wieloletnią współpracę z Instytutem Lotnictwa i wkład we współpracę USA i Polski w zakresie lotnictwa oraz –  Profesorowi Ray Whitford z Cranfield University za wieloletni aktywny udział w konferencjach naukowych RRDPAE i READ oraz wspieranie i promocję PSAA na arenie międzynarodowej. Dyrektor Paweł Stężycki zaprezentował krótko sylwetkę Prof. Benzakein’a oraz zdał relację z ceremonii wręczenia mu honorowego członkostwa PSAA podczas zeszłorocznej konferencji EASN w Porto.

1. Uchwałę o przyznaniu członkostwa honorowego PSAA dla Profesora Wiesława Ostachowicza z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN. Profesor Zdobysław Goraj przybliżył również sylwetkę Prof. Ostachowicza zebranym gościom.

Głos z sali zabrał także prof. Tomasz Goetzendorf-Grabowski z Politechniki Warszawskiej, który opowiedział szerzej o sukcesie konferencji READ, którą we wrzeniu 2016 zorganizowało PSAA w Instytucie Lotnictwa.

Zebranie Walne zakończyła prezentacja Dyrektora Witolda Wiśniowskiego, po tytułem „Koncepcja zmian organizacyjnych w modelu zarządzania instytutami badawczymi w Polsce”.

Temat Nawigacja